September 24, 2021 23:58
Скопје

Без вода утре дел од Тафталиџе

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од скопските улици „Њу Делхиска”, „Дрезденска”, „Анкарска”, „Атинска”, „Алжирска”, „Бахар Моис”, „Римска”, „Наум Евро”, „Панче Пешев”, „Генерал Михајло Апостолски”, „Борка Талевски”.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради уличен дефект од Ф-150 мм и дефект на шибер Ф-80мм на ул. „Дрезденска” бр.38 и „Анкарска” во населбата Тафталиџе.

https://4anime.biz free anime

Watch Strawberry Marshmallow OVA Episode 3

TwistMoe: Hanayamata (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net watch anime

Website https://animedao.nl: Watch Chio's School Road animedao Episode 12 animedao death note

Guides: https://guides.co/p/kissanimemx

Slideserve: https://www.slideserve.com/animeflixnl