June 25, 2022 17:08
Скопје

Без вода утре делови од Аеродром и Центар

Без вода утре ќе бидат корисниците од дел од општините Аеродром и Центар.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација”, водоснабдувањето ќе биде со намален притисок на дел од булеварите „Србија”, „АСНОМ” и „Јане Сандански”, и тоа поради уличен дефект на затворач ф-300 мм на булеварот „Србија”, во близина на мостот Близнаци.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на дефектот.

Исто така, поради уличен дефект ф-80 мм на „Киро Крстевски Платник”/ „Рајко Жинзифов”, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Киро Крстевски Платник”, „Рајко Жинзифов” и „Шумадиска”.

Поради менување на ПП Хидрант на Даме Груев 7 (ДМ маркет), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на Даме Груев блок 4 и 5 и Димитрие Чуповски кула 19, 21 и 23.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување со санација на дефектот.

go88 ở đâu go88 go88.mobi go88 hoàng gia

ông trùm sunwin chơi game sunwin trực tuyến Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN