January 25, 2022 06:47
Скопје

Без вода неколку улици кај „Св. Петка“ и село Радишани

Без вода денеска ќе бидат корисниците од село Радишани, информираат од ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје.

Како што информираат оттаму, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф 80 мм на улица 1559 број 38, Љуботенски Пат, и ќе трае до санирање на дефектот.

Поради уличен дефект ф 80 мм на ул. Свети Наум Охридски над Црквата Света Петка, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Чедомир Кантарџиев, дел од ул.Свети Наум Охридски и дел од Банско од 15:10 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод  и Канализација” – Скопје.

anime to watch. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website Horimiya

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 19

AnimeFreak Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeFreak Gintama Episode 196

Tokyo Ghoul Episode 4