January 24, 2021 22:25
Скопје

Без вода жителите на Топанско Поле и Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300 мм на улицата Џон Кенеди бб (во близина на „Веро„), прекин во водоснабдувањето имаат корисниците од населбите Топанско Поле и Чаир.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин од 9:30 часот до завршување со активностите (општина Чаир).

Watch Black Clover (Dub) Episode 99 (https://animeplanet.cc/m/jNDr/ep-99) at website https://animeplanet.cc anime planet hunter x hunter

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animeflix.nl/m/Dvva) Episode 2 at ANIMEFLIX darling in the franxx animeflix