Скопје

Без вода дел од Центар

Прекин на водоснабдувањето денеска од 11:40 часот ќе имаат корисниците од улиците „Св. Прохор Пчински”, „Лазар Личеноски„ и улица „Црвена Скопска Општина”, во општина Центар.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на затворач ф-400 мм на улица „Св. Прохор Пчински” 7.

AnimeDao animedao boku no hero: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 10

AnimeFreak kiss x sis animefreak: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3 (https://animefreak.ws/m/W5o4/ep-3)