June 27, 2022 15:45
Скопје

Без вода дел од Сопиште

Поради уличен дефект во Сопиште во близина на црквата Св. Мина, попладнево прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот од црквата Св. Мина до Општината и зградите.

Како што информираат од ЈП „Водовод и Канализација” Скопје, прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот.

quy định rút tiền go88

https://tai.sunwin.gg/