Скопје

Без вода дел од корисниците од улица „Дижонска”

Дел од корисниците од улица „Дижонска” денеска ќе бидат без вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација”-Скопје, прекинатото водоснабдување е поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 5/4 (Цола) на улица „Дижонска” бр.30 населба Чаир, од 11:15 часот до завршување.

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100mm на ул.1 број 45a Сопиште денеска прекинато водоснабдување ќе имат дел од корисниците од Сопиште од 12:30 часот до завршување

ANIMEFLIX sword art online animeflix: The Rising of the Shield Hero Season 2 (https://animeflix.nl/m/YDM4) Episode 1-Preview

4Anime tower of god 4anime: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1