June 24, 2022 08:39
Скопје

Без вода дел од корисниците на улица „Димо Хаџи Димов” во Кисела Вода

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од ул.„Димо Хаџи Димов” во Кисела Вода, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Причина за прекинот во водоснабдувањето, како што се посочува, е уличен дефект ф 100 мм на ул.„Димо Хаџи Димов” бр.111а, и ќе трае до санирање на дефектот.

Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn go88 play go88.vin

sunwin bản chính thức sunwin g63 tải sunwin vip