Скопје

Без вода дел од корисниците во Сопиште

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од улица 10 во Сопиште.

ЈП „Водовод и каналзиација ” – Скопје информиа дека прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на водоводна мрежа на улица 10 бб во Сопиште.

Корисниците ќе бидат без вода од 10:10 часот, па се до завршување на активностите за отсранување на дефектот.

ANIMEFLIX animeflix one piece: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeDao animedao demon slayer: Attack on Titan (https://animedao.nl/m/BP) Episode 25