December 9, 2022 14:34
Скопје

Без вода дел од Визбегово

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од ул.3,4 и 5 Визбегово, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Прекинот во водоснабдувањето, како што посочуваат од претпријатието, е поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 5/307 Визбегово и ќе трае до завршување со санација на дефектот.