January 27, 2021 18:40
Скопје

Без вода булеварот Македонска Косовска Бригада и касарна Илинден

Без вода изутрина од 9:00 часот се корисниците од бул.„Македонска Косовска Бригада” крак 10 ,ТГЦ ПОИНТ и касарна Илинден.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 250мм на бул. „Македонска Косовоска Бригада” крак 10 во населбата Шуто Оризаре.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://animeheaven.pro/m/667L) Episode 12 at website https://animeheaven.pro animeheaven black clover

Uzaki-chan Wants to Hang Out! (Dub) Episode 12 at Funimation funimation monthly cost