March 24, 2019 04:29
Балкан

Бања Лука подготвена за одбележувањето на Денот на Република Српска

Во Бања Лука и другите градови ширум Република Српска, сѐ е подготвено за денешното свечено одбележување на Денот на Република Српска, што годинава се оддржува под мотото „Горда и вечна“.

Закажани се низа активности, меѓу кои одликувања на заслужни институции и поединци, свечено дефиле и спортски настани.

Во градот се зголемени безбедносните мерки, а угостителските и други објекти во центарот на градот се затворени, како и голем број улици.

Нови вести

Протестот во Белград вечерва започна со минута молк за жртвите од бомбардирањето

Igor

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Igor

При обид да ја напушти Албанија, уапсен Индиец, поврзан со браќата Сандесара

Igor