January 16, 2022 20:08
Магазин Свет

Бајден со сопругата и Камала Харис со сопругот служеа оброци во пресрет на Денот на благодарноста

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил пакуваа оброци со мисирка и слатки компири во Централната кујна на ДЦ, организација која обезбедува храна за училиштата и засолништата за бездомници во Вашингтон, пред овонеделниот празник Денот на благодарноста.

На првата дама и се придружија потпретседателката Камала Харис и нејзиниот сопруг Даг Емхоф, кои служеа боранија и сос.

Американците утре го слават Денот на благодарноста со традиционален оброк кој често вклучува мисирка, сос и пире од компири.

По општествено корисната работа, Џо и Џил Бајден се упатија кон Масачусетс, каде треба да го поминат својот одмор до крајот на неделата.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime

So I'm a Spider, So What?

watch anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Horimiya (Dub) Episode 5

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 1