January 21, 2022 21:18
Свет

Бајден се збогува со Боб Дол: „Тој беше човек на кој Американците му се восхитуваа“

Поранешниот републикански сенатор, повеќекратен претседателски кандидат, херој од Втората светска војна и голем пријател на Босна и Херцеговина, Роберт Боб Дол почина денеска на 98-годишна возраст. Веста за неговата смрт предизвика многу реакции, а се огласи и американскиот претседател Џо Бајден.

„Боб Дол беше човек на кој Американците му се восхитуваат. Имаше непогрешливо чувство за чесност и чест. Господ нека го благослови, а нашиот народ секогаш да се потпира на неговото наследство на пристојност, достоинство, добро расположение и патриотизам“, напиша Бајден на Твитер.

old animefreak. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime sites AnimeFreak Horimiya (Dub)

watch subbed anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 151