Свет

Бајден: САД нема еднострано да испраќа војници во Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека нема намера еднострано да испраќа американски војници во Украина, соопшти Белата куќа, откога Вашингтон во состојба на готовност стави околу 8.500 војници поради акумулацијата на руски војници на границата со Украина.

„Само да бидам јасен – нема намери, ниту интерес или желба на претседателот да испрати војници во Украина. НАТО е форум за поддршка на нашите партнери и земјите од источното крило и тоа е фокусот“, се вели во соопштението на Белата куќа, цитирано од „Ројтерс“.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Tokyo Ghoul

animes online AnimeFreak My Hero Academia Season 4

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

animefreaks website That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO