January 16, 2022 19:52
Економија

Бајден: Резервите на нафта во САД ќе ги намалат цените на горивата

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека ослободувањето на стратешките резерви на нафта од страна на САД и други големи потрошувачи „ќе биде важно” за Американците, кои неодамна беа загрижени поради високите цени на горивата.

– Ќе биде потребно време, но наскоро би требало да видите дека цената на бензинот се намалува, изјави претседателот во своето обраќање пред Белата куќа.

Бајден моментно има низок рејтинг, главно поради драстичниот пораст на цените на горивата и поради инфлацијата.

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime Dragon Ball Super

watch anime Record of Ragnarok

So I'm a Spider, So What? Episode 22

anime sites Naruto: Shippuden (Dub)

anime stream ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)