Свет

Бајден: Продолжуваме да градиме партнерства со земјите од АСЕАН

Американскиот претседател Џо Бајден порача дека првиот самит во Вашингтон со лидерите на Асоцијацијата на нациите од Југоисточна Азија (АСЕАН) го означил почетокот на „новата ера” во односите меѓу САД и организацијата на 10 азиски земји.

Бајден најави дека ќе го номинира Јоханес Абрахам за американски амбасадор во АСЕАН и дека Вашингтон ќе продолжи да го гради своето партнерство со овој регион.

Дводневниот самит со државите на АСЕАН, кој започна со вечера во Белата куќа во четвртокот, се одржува во пресрет на посетата на Бајден на Јужна Кореја и Јапонија од 20-24 мај, каде е планирана средба со лидерите на земјите од групата КВАД, во која покрај САД влегуваат и Австралија,  Индија и Јапонија.

watch anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt Episode 11

watch anime free The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

english dubbed anime Naruto: Shippuden

anime streaming Komi Can’t Communicate

free anime Hunter x Hunter (2011)