March 9, 2021 10:31
Свет

Бајден прими втора доза вакцина против коронавирус

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден пред камери ја прими втората доза вакцина против коронавирус од производителот Фајзер-Бионтек.

„Мојот прв приоритет е да ја примат вакцината што е можно повеќе луѓе“, рече идниот демократски претседател.

Првата доза на вакцината Бајден ја прими на 21 декември, исто така пред камери, а потоа ги повика граѓаните да се вакцинираат против коронавирусот.

Повеќе од 374.000 луѓе починаа од коронавирус во САД.

Watch Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 2 (https://animefreak.ws/m/poGk/ep-2) at website https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 4 (https://gogoanime.be/m/QPpr/ep-4) at website https://gogoanime.be gogoanime pokemon