January 27, 2021 02:08
Свет

Бајден потврди дека ќе ја номинира Јелен за министерка за финансии

Избраниот претседател на САД Џо Бајден ќе ја номинира поранешната претседателка на Федералните резерви Џенет Јелен за функцијата министерка за финансии во неговата администрација.

Преодниот тим на Бајден денеска исто така, потврди и други работни места во економијата, вклучувајќи ја Нера Танден како претседателка на Канцеларијата за управување и буџет и Сесилија Роуз како претседателка на Советот на економски советници.

Доколку биде потврдена од Сенатот, Јелен ќе стане првата жена што ќе ја извршува челната позиција во Министерството за финансии и ќе му помогне на Бајден да го следи ветувањето за создавање разновиден кабинет.

The Promised Neverland Season 2 (https://gogoanime.be/m/eYZm) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more akame ga kill gogoanime

Kyokou Suiri 2nd Season (https://crunchyrollfree.com/m/JJ9E) Episode Preview at Crunchyroll crunchyroll 30 days free trial 2020