March 5, 2021 13:49
Свет

Бајден планира да го задржи Реј како директор на ФБИ

Американскиот претседател Џо Бајден планира да го задржи Кристофер Реј на позицијата директор на ФБИ, јави денеска Си-Ен-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа.

Реј беше назначен за 10-годишен мандат од поранешниот претседател Доналд Трамп во 2017 година.

Портпаролот на Белата куќа, Џен Псаки на вчерашната прва прес-конференција, на прашањето дали Бајден има доверба во Реј, таа одговори дека не разговарала за тоа прашање со новиот претседател

Watch My Hero Academia 3 Episode 23 at website https://animeflix.nl animeflix ponyo

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam (https://crunchyrollfree.com/m/zNqY/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 days