Свет

Бајден: Одлучно ќе одговориме ако Русија ја нападне Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден во телефонски разговор со украинскиот лидер Володимир Зеленски ја потврдил подготвеноста на Вашингтон да одговори одлучно доколку Русија ја нападне Украина, соопшти Белата куќа.

Бајден, исто така, му рекол на Зеленски дека САД испитуваат дополнителна макроекономска поддршка за да и помогнат на економијата на Украина поради притисокот поради акумулацијата на руски војници, се додава во соопштението, пренесува Ројтерс.

Претходно, украинскиот претседател објави дека во телефонски разговор со американскиот претседател Џозеф Бајден разговарал за деескалација на ситуацијата и за можноста за финансиска помош на Украина.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime One-Punch Man Episode 7

4anime tv To Your Eternity

dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

dubbed anime 4Anime Naruto: Shippuden (Dub)