September 24, 2021 07:16
Свет

Бајден и Си Џинпинг телефонски разговараа првпат по седум месеци

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со својот кинески колега Си Џинпинг за првпат по седум месеци при што објаснил дека САД се обидуваат да гарантираат дека „конкуренцијата” меѓу двете светски сили нема да не се претвори во „конфликт”, соопшти Белата куќа.

– За време на разговорот, пораката на претседателот Бајден беше дека САД сакаат да обезбедат „динамиката да остане конкурентна и во иднина да немаме ситуација во која ќе се втурнеме во ненамерен конфликт, изјави висок функционер на Белата куќа.

Website https://animeflix.nl: Watch Tide-Line Blue animeflix Episode 12 my hero academia animeflix

AniWatch: High School DxD BorN: Yomigaeranai Fushichou anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime

Website https://animepahe.cc: Watch Free!: Dive to the Future Episode 0 animepahe Episode Full online anime

Ergo Proxy (https://4anime.biz/m/rMN) Episode 23

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.be