January 25, 2021 04:45
Свет

Бајден: Задоволен сум што ни дозволија транзиција на власта

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден изјави дека е задоволен што на неговата администрација официјално и е дозволено да почне пренос на власта во процесот на формирање на нова влада.

Бајден се обрати од Вилмингтон, во сојузната држава Далавер.

– Транзицијата на власта ќе и овозможи на нашиот тим да се подготви за предизвиците кои се пред нас, во процесот на префрлање на власта од администрацијата на Трамп на мојата администрација, посочи Бајден.

Американската државна агенција за општи работи потврди дека Бајден е победник на избори во САД, што овозможува на тимот на новиот претседател пристап до федералните служби и до Министерството за правда, со цел да се отстранат евентуалните безбедносни закани.

Wonder Egg Priority Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free account reddit

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/EXYK) Episode 8 at website https://animeflix.nl. See more sites like animeflix