January 27, 2022 07:23
Свет

Бајден го прослави 79. роденден во кругот на семејството

Џозеф Бaјден, најстариот американски претседател на должност, го прослави својот 79-ти роденден (20 ноември) со семејството, еден ден по лекарскиот извештај во кој беше оценет како способен да ги води САД.

Демократскиот претседател за славеничкиот викенд престојува во својата изборна единица во Вилмингтон, на 170 километри од главниот град Вашингтон, јавуваат американските медиуми.

Бајден нема планирани јавни настапи во неговата програма.

„Среќен роденден на мојот пријател и брат“, му посака на „Твитер“, Барак Обама, во чија администрација Бајден беше потпретседател осум години.

online anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia (Dub) Episode 12

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 12

AnimeDao Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!