September 25, 2021 03:01
Свет

Бајден го осуди антисемитизмот и свастиката во Стејт департментот

Американскиот претседател Џо Бајден денеска го осуди антисемитизмот, откако официјални лица соопштија дека е пронајдена свастика врежана на ѕидот на еден лифт во Стејт департментот.

– Да бидам јасен: антисемитизмот нема место во Стејт департментот, ниту во мојата администрација, ниту каде било во светот. На сите нас е да не и дадеме на омразата безбедно прибежиште и да се спротивставиме на фанатизмот каде и да го најдеме, напиша Бајден на Твитер.

Портпаролката на Стејт департментот претходно изјави дека свастиката е откриена вчера понеделникот и оти државниот секретар Ентони Блинкен се справил со инцидентот заедно со вработените во тој оддел.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Chimuchimucheri ChimChimCheree animeflix Episode Full animeflix haikyuu to the top

Gakuen Alice (https://animedao.nl/m/23d6) Episode 26

Watch Trouble Chocolate Episode 20

Debate: https://www.debate.org/gogoanimebe/

Cycling74: https://cycling74.com/author/60c318dba87778412f9aea11