Свет

Бајден: Време е да се стави крај на најдолгата американска војна

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека американските војници ќе почнат да се повлекуваат од Авганистан на 1 мај, а процесот ќе заврши пред 11 септември.

– САД го почнуваат своето конечно повлекување на 1 мај оваа година. Нема да брзаме. Ќе го направиме тоа одговорно, со намера и безбедно и во целосна координација со нашите сојузници и партнери, кои сега имаат повеќе сили во Авганистан од нас, рече Бајден.

Тој додаде дека за својата одлука разговарал со поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш.

ANIMEFLIX one punch man animeflix: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 4

4Anime toilet bound hanako kun 4anime: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 397