November 30, 2021 22:40
Спорт

Бартомеу: Трансферите на Дембеле и Кутињо во Барселона не ги исполнија очекувањата

Поранешниот претседател на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, призна дека трансферите на играчот од средниот ред Филипе Кутињо од Ливерпул и напаѓачот Усман Дембеле од Борусија Дортмунд не ги исполни очекувањата.

– Трансферите на Дембеле и Кутињо? Некои од играчите купени со многу пари не ги оправдаа очекувањата, но ова се случува во фудбалот. Кога потпишаа овие двајца играчи, сите аплаудираа. Кутињо дојде поради заминувањето на Иниеста. Тој беше најдобриот играч во шампионатот на Англија. Дембеле дојде по заминувањето на Нејмар и одговараше на карактеристиките на неговата замена, го цитира Бартомеу „АС”.

Каталонскиот клуб плати 135 милиони евра за трансфер во Дембеле во 2017 година и иста сума потроши за Кутињо во јануари 2018 година.

ANIMEFLIX: Ronin Warriors Gaiden anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix ios

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflv.uk: Watch Blue Dragon: The Seven Dragons of the Heavens (Dub) animeflv Episode 49 english dubbed anime

AnimeDao: Violinist of Hamelin anime episode 25 online free at https://animedao.nl god of highschool animedao

City Hunter 3 Episode 13