October 14, 2019 01:06
Спорт

Барселона шокирана во Гранада од изненадувачкиот лидер на Примера

Екипата на Барселона претрпе неочекуван пораз на гостувањето во Гранада 2:0, во рамките на 5. коло од шпанската Ла Лига.

Домаќинот рано дојде во водство, уште во втората минута од натпреварот со голот на Арез. На почетокот од вториот дел Ернесто Валверде мораше да го внесе во игра и нецелосно рехабилитираниот Меси, но и со него, „каталонците“ не успеаја да го свртат резултатот во своја корист, па Гранада во 65. минута преку Вадиљо од пенал само ја запечати победата против актуелниот шампион.

Изненадувачки, Гранада е прва на првенствената табела со десет бода, додека Барселона го претрпе и вториот пораз и е седма со само седум бода.

 

Нови вести

Полска пресилна за Македонија

Igor

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Filip

Чех го имаше своето деби на хокеарски натпревар

Filip