December 14, 2019 18:31
Спорт

Барселона претстави нова опрема со боите на знамето на Каталонија

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона на својата официјална веб-страница претстави нови дресови изработени во боите на знамето на Каталонија. Производителот на опремата е компанијата „Најк”. Новите дресови ќе бидат пуштени во продажба утре (13 ноември)  во клупските продавници и на 20 ноември на други места.

Во коментар, клубот појасни дека со новата опрема се потенцираат каталонските корени на тимот, нејзината поврзаност со каталонскиот идентитет, култура и вредности.

Нови вести

Гоџа најбрза во Супер-Г трката во Сент Мориц

Igor

Вердер му даде гол на Баерн, а потоа прими шест

Igor

Ливерпул го победи Ватфорд, но остана безз Ваиналдум

Igor