January 25, 2022 06:21
Спорт

Барселона победи на тешкото гостување кај Вилјареал

Барселона победи на тешкото гостување кај Вилјареал со 3:1, во меч од 14. коло во шпанската Примера дивисион. По првото полувреме немаше погодоци, а на почетокот на вториот дел Каталонците поведоа преку Френки де Јонг.

При погодокот на Де Јонг се случи вистинска ВАР драма. Судијата прво досуди офсајд, а потоа мораше да се прегледува снимката. Судиите во ВАР собата утврдија дека милиметри одлучија за Де Јонг не е во офсајд и погодокот беше признат.

Вилјареал израмни преку Самуел Чуквезе во 76 минута, но тоа не ги разочара гостите. Барселона продолжи да напаѓа и во финишот, односно во 88 и 94 минута постигна уште два гола.

Најпрво Депај искористи еден кикс на домашната одбрана и погоди за 2:1, а пред самиот крај Кутињо ја потврди победата на Барселона.

По доаѓање на Чави Ернандес за тренер, Барселона во два меча има две победи во домашното првенство и сега има 23 бодови од 14 мечеви.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online AnimeFreak How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeFreak Tokyo Revengers

anime sites AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub)

stream anime online One-Punch Man

online anime Tokyo Ghoul