October 22, 2021 10:48
Спорт

Барселона одреди милијарда евра за откупната клаузула за Педри

Играчот за врска Педри наскоро ќе потпише нов договор со Барселона. Двете страни се согласија за сите детали од договорот, кој ќе се пресметува до јуни 2026 година. Договорот ќе предвиди надомест во износ од една милијарда евра за предвремен раскин.

Барселона го купи Педри кога имаше 16 години од Лас Палмас за пет милиони евра во септември 2019 година.

Летото 2020 година, фудбалерот од средниот ред се приклучи на каталонскиот тим и речиси веднаш стана стандарден првотимец.

На почетокот на оваа сезона, Педри се повреди и во моментов закрепнува. 

AnimeTV: Virus Buster Serge anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv darling in the franxx

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: Samurai Gun anime episode 12 online free at https://animeflix.nl high school dxd animeflix

WCOStream - Watch anime online, English dub anime