September 27, 2020 04:16
Спорт

Барселона нема 30 милиони евра за Депај

Барселона нема 30 милиони евра да го реализира трансферот на Мемфис Депај од Лион.Секако дека ова е голем шок за Роналд Куман, новиот стратег на Барселона.

“Бартомеу ми се јави на телефон, и ми потврди дека Барса сака да го купи Депај. Исто така ми рече дека имал проблеми зошто пандемијата со коронавирусот ги донела до криза и дека во овој момент не се во состојба да пратат било каква понуда“ ова се зборовите на Жан Мишел Ола, првиот човек на Лион.

Инаку утринава се појави веста дека Барселона ќе ги плати тие 30 милиони евра, но прво треба да ги заработи, со оглед на тоа дека клубот нема пари и дека е во минус од 200 милиони евра.