Спорт

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратиле понуди во Лондон за фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг.

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, во декември го отстрани Обамејанг и му ја одзеде капитенската лента. Од тој момент Габонецот ниту еднаш не се најде во ростерот на Арсенал.

Напаѓач, во овој момент повеќе и е потребен на Барселона. Јувентус го завршија трансферот на Дуашан Влаховиќ, а во тимот ги имаат Алваро Мората и Мојзе Кин.

Според медиумите, трансферот на Обамејанг зависи од Мората. Доколку Барселона успее да се договори со Атлетико Мадрид и го донесе Мората на позајмица, тога Обамејанг би се преселил во Јувентус.

Прашање е само дали Јувентус и Барселона можат да ја покријат платата на Обамејанг. Габонецот во Арсенал заработува 300.000 фунти неделно.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Dragon Ball Super

watch animes AnimeHeaven BANANA FISH

english anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 154

AnimeHeaven My Hero Academia Episode 10