September 25, 2021 06:33
Спорт

Барселона и Нејмар се договорија, завршија сите судски спорови

Шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона и нејзиниот поранешен напаѓач, Бразилецот Нејмар, се спогодија околу четирите судски спорови што двете страни ги водеа неколку години.

Каталонскиот клуб денеска штуро соопшти дека вонсудски е потпишан „пријателски договор”.

Двете страни водеа судски спор околу договорот што Нејмар го имаше со Барселона, а шпанските медиуми пренесоа дека клубот барал отштетата од Бразилецот во износ од 16 милиони евра, додека фудбалерот барал да му бидат исплатени околу 50 милиони евра.

Нејмар настапуваше за Барселона од 2013 до 2017 година, кога премина во редовите на ПСЖ.

Watch Mahoutsukai Jiji Episode Full

Animepahe: Fate/Extra: Last Encore - Illustrias Tendousetsu anime episode 3 online free at https://animepahe.cc anime online

AnimeKisa: Revisions (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime sites

Website https://animebee.to: Watch Space Symphonic Poem Maetel: Galaxy Express 999 Side Story animebee Episode 13 anime streaming

Deviantart: https://www.deviantart.com/animefreakws

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl