June 27, 2022 14:59
Спорт

Барселона и Лион во финалето на ЛШ за жени

Барселона ќе игра со Лион во финалето на Лигата на шампионите на УЕФА за жени за 2022 година во сабота од 19 часот на стадионот на Јувентус во Торино.

Ова е можеби најочекуваниот натпревар досега во женскиот клубски фудбал за кој Барселона измина долг пат откако загуби со 4-1 од Лион во финалето на Будимпешта во 2019 година.

Барселона се стреми да ја задржи титулата, додека за Лион ова претставува 10. финале.

go88 bản web go88 không the kết nối đến máy chủ kéo go88

mở khoá tài khoản sunwin sunwin của tùng vàng sunwin bị sập