October 26, 2021 01:46
Спорт

Барселона го нуди Гризман на Сити и Тотенхем, тој сака само во Атлетико

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона сака да се раздели со напаѓачот, франциускиот интеранционалец Антоан Гризман. Според „Л’екип”, каталонскиот клуб ги поканил Манчестер сити и Тотенхем да го ангажираат Французинот.

Претходно, Барса се обиде да преговара со Атлетико и со Јувентус за размена на Гризман.

Самиот фудбалер ја разгледува само опцијата за враќање во Атлетико. Едно лице од опкружувањето на фудбалерот рече: „Антоан не е подготвен да си замине по секоја цена, само затоа што Барселона е во тешка ситуација”.

Огромната плата на Французинот е главниот проблем во преговорите меѓу Барселона и другите клубови.

Минатата сезона, 30-годишниот фудбалер одигра 36 натпревари во Ла Лига, постигна 13 погодоци и направи седум асистенции.

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://kissanime.mx: Watch Gundam Build Fighters: GM no Gyakushuu kissanime Episode Full kissanime fire force

AnimeDao: Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai! Specials (Dub) anime episode 6 online free at https://animedao.nl animedao site

Inprnt: https://www.inprnt.com/profile/animeflixnl/

T: https://t.me/s/animeflixnl