December 6, 2019 11:33
Спорт

Барселона без Меси и Суарез на мечот со Бетис

Шпанскиот шампион Барселона вечер на дуелот со Бетис од 2.коло во Примера ќе биде значајно ослабен. Тренерот Валверде нема да може да смета на повредените Лионел Меси и Луис Суарез.

Исто така во составот го нема ниту Усман Дембеле кој продолжува да се опоравува од повредата.

Валверде во списокот го стави 16-годишниот напаѓач Ансу Фати.

Еве ги играчите кои ќе се обидат на Барселона да и ја донесет првата победа во новата сезона: Тер Штеген, Пења, Семедо, Пике, Лангл, Алба, Умтити, Фирпо, Ракитиќ, Бускетс, Артур, Рафиња, Роберто, Де Јонг, Видал, Гризман и Фати.

Средбата на „Камп ноу” почнува во 21 часот.

Нови вести

Поранешен играч на МЗТ Скопје, си најде тим во шпанската прва лига

Igor

Алегри учи англиски за да седне на клупата кај Арсенал

Igor

Удинезе е петти клуб во Европа по бројот на странски фудбалери

Igor