September 23, 2019 07:27
Спорт

Барса отфрлиле понуда од Интер за Видал

Барселона одби понуда на Интер за Артуро Видал, според шпанското издание „Мундо Депортиво”.

Италијанскиот тим понудил да го изнајми Чилеанецот до крајот на сезоната со постојана опција за трансфер, но таквото сценарио не им одговара на Каталонците и тие претпочитаат да се разделат целосно со халфот.

За време на кампањата, играчот од средниот ред одигра 33 натпревари за екипата и успеа да му помогне на „лос кулес” да ја одбранат титулата во Ла Лига.

Сепак, Ернесто Валверде е подготвен да го жртвува при добра понуда.

Нови вести

Вардар победник, Дибиров со критика до публиката

Filip

Солскјер: Во клучните моменти, сè се сврте против Манчестер јунајтед

Filip

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Filip