January 21, 2020 16:01
Спорт

Барди му донесе триумф на Леванте над Гранада

Со гол постигнат во самиот финиш, македонскиот репрезентативец Енис Барди му донесе победа на својот тим Леванте попладнево на гостински терен кај Гранада.

Леванте победи со 2:1, а покрај Леванте за гостите погоди и Рубен Рочина во 55. минута, додека стрелец на погодокот за домашниот тим беше Дарвин Мачис.

Со новите три бода Леванте има 23 бода по 17 кола и во моментов е на 11. место.

Гранада со 24 бода е на 9. место во очекување на другите средби од 17-та рунда во шпанската Примера.

Нови вести

Џикиќ доби отказ во Естудијантес

Igor

Шарапова го загуби четвртиот натпревар по ред и го повтори личниот негативен рекорд

Igor

Кочов: Пред сезоната Сплит беше мој фаворит за највисок пласман

Igor