October 26, 2021 01:06
Спорт

Барди може да ја зголеми македонската колонија во Серија А

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди би можел наскоро да се пресели во италјанската калчолигашка конкуренција. Според италјнаските медиуми Барди би можел да ја зголеми македонската фудбалска колонија во Серија А со преселбата во Милан.

Според медиумите во Италија, тренерот на Милан, Стефано Пиоли во Барди ја гледа замената за Хакан Чалханоглу кој се пресели кај градскиот ривал, актуелниот шампион Интер. Барди е член на шпанскиот Леванте со кого има договор до 2022 година. Леванте за Барди бара 15 милиони евра, но бидејќи клубот има финансиски проблеми лесно би можел да се согласи и за помал износ да му го продаде на Милан.

Барди во летниот преоден рок во 2022 година би можел да замина каде сака како слободен играч, па затоа доколку е согласен да замине предвреме од Леванте веројатно шпанскиот клуб нема да прави проблем за да не остане без оштета наредното лето.

Во Серија А веќе настапуваат Елмас, Несторвски и Пандев.

 

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Nura: Rise of the Yokai Clan (https://wcostream.cc/m/DX8) Episode 24

ANIMEFLIX: The Four Seasons anime episode 4 online free at https://animeflix.nl god of highschool animeflix

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Scoop: https://www.scoop.it/u/animefreak

Tawk: https://tawk.to/animefreakws