September 20, 2021 22:26
Спорт

Бара многу пари: Алиоски пo Галатасарај доби „корпа“ и од Ал Ахли

Поради финансиските побарувања од макеоднскиот фудбалски репрезентативец Езгијан Алиоски нема да се реализира и трансферот за негова преселба во редовите на Ал Ахли од Саудиска Арабија. Алиоски побарал многу повеќе пари од тие штио клубот можел да си ги дозволи за да се комплетира овој трансфер откако му заврши обврската кон англискиот премиерлигаш Лидс.

Од Ал Ахли му посочиле дека е нереално да добие 5 милиони евра за две сезони, по што целата работа и преговори се „сторнирани“.

Претходно и турскиот Галатасарај ги прекина преговирите за ангажаман на Алиоски, бидејќи побарал 7.5 милиони евра за три сезони.

Останува да се види каде ќе продолжи Алиоски во кариерата, за него во моментов има отворени понуди од еден руски клуб и неколку клубови од Серија А.

Cardfight!! Vanguard: Zoku Koukousei-hen (Dub) (https://4anime.biz/m/ONzZ) Episode 14

Website https://twistmoe.net: Watch Morita-san wa Mukuchi. twistmoe Episode 13 twist.moe

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Letter Bee Reverse Specials Episode 25

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/