November 12, 2019 00:22
Хроника

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Кумановец уценувал девојка со компромитирачки фотографии кои сакал да ги објави на Фејсбук.

-СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 19.05.2019 година на социјалната мрежа „Facebook“, од негов профил, пријавениот и се заканил на девојка од Куманово дека ќе објави нејзини фотографии со компромитирачка содржина доколку не му даде 3.000 евра, велат од МВР.

Нови вести

Српските разузнавачи уапсија Mакедонец и двајца државјани на Србија заради кражба на документација за производство на муниција

Igor

Сведок за „Ласкарци”: Мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил

Igor

Таксист тепал скопјанка

Igor