Спорт

Балотели ќе игра против Македонија

Роберто Манчини ќе го повика Марио Балотели во националниот тим, за бараж натпреварите, за пласман на Светското првенство во Катар. Медиумите на Апенинскиот полуостров, тврдат дека наскоро Манчини ќе ја објави оваа одлука.

Балотели (31), последен пат за Италија играл пред три и пол години. Лошото момче на италијанскиот фудбал дебито за азурите го имаше на 19 години. Досега во кариерата има одиграно 36 натпревари, на кои постигнал 14 голови.

Балотели има одлична сезона во Адана, во статистиката запишал осум гола и четири асистенции на 20 одиграни натпревари.

Италија во полу-финалето на 245.март, во Палермо ќе ја пречека Македонија. Победникот од овој дуел, четири дена подоцна во финалето ќе игра против Португалија или Турција.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Naruto Episode 217

AnimeHeaven Death Note

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 7

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)