Магазин

Бали полека се отвора за странските туристи

Светски познатата туристичка дестинација на Индонезија – островот Бали полека се отвора за странските туристи. Од денеска, целосно вакцинирани посетители од 19 земји, вклучително и Кина, Индија и Франција, може да го посетат Бали, но петдневен карантин во хотелот е задолжителен.

Засега нема меѓународни летови, а властите го затворија меѓународниот аеродром во април лани, поради коронавирусот.

Во јули годинава, Индонезија стана жариште на Ковид-19 во Азија, но дневниот број на нови заразени е значително намален. Бали е меѓу областите со највисок процент вакцинирано население во земјата – над 82 отсто од луѓето на островот се целосно вакцинирани.

Откако беше објавен списокот земји од кои луѓето може да дојдат на Бали, почнаа подготовките на хотелите, рестораните и други стопански гранки. Во нормални услови, островот бележи шест милиони странски гости.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online Tokyo Revengers (Dub)

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations Episode 222

anime gogo GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime online JUJUTSU KAISEN

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 Episode 18

tải go88