January 29, 2022 00:32
Спорт

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен најверојатно во периодот што следи своите домашни натпревари ќе ги игра без публика, откако таква одлука поради зголемениот број заразени со коронавирус денеска најавија властите во сојузната покраина Баварија.

Баварскиот премиер Маркус Зедер посочи дека оваа германска сојузна држава ќе забрани присуство на навивачи на спортските терени, дури и во случај да не биде постигнат договор за тоа на државно ниво.

– Бесмислено е повторно да ги пуштаме навивачите барем во наредниот период. Доколку не успее договор на сојузно ниво, ние таква одлука ќе донесеме само за Баварија, најави Зедер за локалните медиуми.

Баерн следниот натпревар на домашен терен го игра на 8 декември против Барселона, во рамки на последното коло од групната фаза во Лигата на шампиони.

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 4

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

animes online My Hero Academia Season 5 (Dub)

english dubbed anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Hunter x Hunter (2011) Episode 140