October 17, 2021 18:12
Спорт

Баерн обелодени дека негов првотимец го оперирал срцето !?

Германскиот фудбалски првак Баерн Минхен пред натпреваерот на домашната бундеслигашка сцена со Бохум објави информација која ги изненади сите. Напаѓачот Кингсли Коман имал успешна операција на срцето ! Коман е играчот кој на Баерн во 2020 година му ја донесе последната титула европски првак со триумфот во Лигата на шампионите со минималниот триумф над ПСЖ (1:0). Коман имал пореметување на срцевиот ритам што влијаело врз неговото дишење, па поради тоа е одлучено да замине на операција и со тоа да се надмине проблемот.

Според тренерот Јулијан Нагелсман се ќе биде во ред и напаѓачот набрзо ќе може да им се врати на обврските и му помогне на клубот.

-Звучи многу подраматично отколку што е. Се справува многу добро, има минимална болка во раната. Тоа го имаат некои луѓе, но има разлика дали мојот најголем напор е да одам до фрижидер и да пијам ладно светло пиво – или дали сум конкурентен спортист -рече Нагелсман.

WCOStream: Dragoon anime episode 3 online free at https://wcostream.cc wcostream one piece

AnimeFLV: Eiken (Dub) anime episode 2 online free at https://animeflv.uk watch animes

TwistMoe: Tenkuu Senki Shurato anime episode 38 online free at https://twistmoe.net anime

Di Gi Charat Tsuyu Specials (https://animebee.to/m/k3xv) Episode 2

Hubpages: https://hubpages.com/@animeflixnl

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx