October 19, 2021 04:53
Спорт

Баерн Минхен ја надигра Барселона на „Камп Ноу“, Челси се измачи против Зенит

Барселона доживеа ново понижување од Баерн Минхен на „Камп Ноу“ откако вечерва загуби со 0-3 во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, додека тежок триумф запиша актуелниот европски првак Челси против Зенит од 1-0.

Каталонскиот гигант беше очаен на теренот и немаше ниту еден удар во рамките на голот на Мануел Ноер, што е навистина поразителна статистика за Барселона.

Баварскиот гигант во 33. минута го постигна првиот гол преку Томас Милер, чиј удар се одби од еден фудбалер и заврши во мрежата на Тер Штеген.

Голманот на каталонската екипа беше совладан уште двапати во второто полувреме, и тоа двапати од Роберт Левандовски, кој стрелаше во 56. и 85. минута.

Челси се измачи со гостите од Русија кои играа цврсто во одбраната и не му дозволија на противникот да постигне гол сѐ до 69. минута кога Ромелу Лукаку искористи еден цетар-шут од Цезар Аспиликуета.

Останати резултати:

Динамо Киев – Бенфика 0-0
Лил – Волфсбург 0-0
Малме – Јувентус 0-3
Вилјареал – Аталанта 2-2

KissAnime: Hellsing (Dub) anime episode 13 online free at https://kissanime.mx haikyuu kissanime

4Anime: Sore Ike! Anpanman: Hashire! Wakuwaku Anpanman Grand Prix anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime safe

AnimeHeaven: Full Metal Panic! The Second Raid anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

AnimeDao: King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi anime episode 26 online free at https://animedao.nl boku no hero academia season 4 animedao

Animeflixnl sitew: http://www.animeflixnl.sitew.org/

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/