Спорт

Баерн Леверкузен ја наполни мрежата на последнопласираниот Гројтер Фурт

Баер Леверкузен ја оствари најубедливата победа во денешните пет одиграни натпревари од 14. коло во германската бундеслигашка конкуренција против последнопласираниот Гројтер Фурт со 7:1. Патрик Шик, чешкиот фудбалски интеранционалец постигна четири од седумте голови за „фармацевтите“ и тоа во вториот дел.

Победникот беше решен уште во првиот дел кога Леверкузен поведе со 3:1, а потоа на сцена стапи Шик кој ја дотолчи екипата на Гројтер.

 

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Dragon Ball Super (Dub) Episode 123

anime stream Dragon Ball (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17

Bleach Episode 357

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 33

tải go88