December 7, 2021 05:00
Спорт

Баерн има постигнато рекордни 33 гола во првите девет кола во Бундеслигата

Баерн денес го победи Хофенхајм со 4:0 во 9. коло од Бундеслигата.

Стрелци на погодоците беа Гнабри, Левандовски, Чупо-Мотинг и Коман.

Тимот од Минхен постави рекорд во Германското првенство, постигнувајќи 33 гола во првите девет кола.

Баерн во моментов е на првото место во Бундеслигата со 22 бода и гол разлика 33:8. 

animefreaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish

anime stream Attack on Titan Final Season (Dub)

free anime online Dragon Ball Super

anime freak tv Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1