January 22, 2022 22:09
Спорт

Баерн е мотивиран Барселона да го плати цехот за Златната топка!

Фактот што индивидувалната награда „Златната топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во годината ја доби поранешниот играч на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси кпој од летово е челн на ПСЖ, а не Полјакот од редовите на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, дополнително го мотивира бунделигашот за дуелот со шпанскиот гигант во рамките од Лигата на шампионите. Во последните години Баерн Минхен стана кошмарен за Барселона, а овие два тима нова средба имаат веќе в среда.

Баерн Минхен веќе го освои првото место, а Барселона веројатно ќе мора да победи за да оди во нокаут фазата. Триумф нема да им треба само во случај Бенфика да не го совлада Динамо Киев. Баерн Минхен можеше овој меч да игра и со „резервен“ тим, но случувањата со „Златната топка“ влијаат мотивирачки на Баварците кои најавуваат дека за ваквиот епилог цехот ќе го плати Барселона.

-Од баварска, полска и германска гледна точка, изборот за Златната топка беше разочарувачки. Иако веќе некое време оваа награда е бизнис, па исходот не ме изненадува, ме натера да мислам дека иако ние во Бундеслигата имаме одлични фудбалери, можеби повеќе ни треба меѓународна промоција, интернационален успех, вели Милер.

-Тоа е огромна мотивација за мене, да дадеме се од себе, да ја вратиме титулата од Лигата на шампионите во Минхен, и да му покажеме на светот кој е кој. Пред се, што може да понуди германскиот фудбал. Следната можност да го направиме тоа е мечот од Лигата на шампионите против Барселона. Па ајде да го направиме – појанува Милер.

 

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 3 - Uncen

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4

dubbed anime GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18

Hunter x Hunter (2011) Episode 144